Dlaczego MUSISZ mieć harmonogram czasu pracy, pracując w domu?

Słyszałem, jak ludzie mówią, że głównym powodem, dla którego chcą pracować w domu, jest to, że mogą w takim układzie pracować tylko wtedy, gdy chcą pracować.  To prawda, że ​​możesz ustalać własne godziny pracy, gdy pracujesz w domu, ale NIE oznacza to, że nie musisz mieć ustalonych godzin pracy. Wręcz przeciwnie- gdy nie będziesz ich miał, polegniesz. Wiem coś o tym, wierz mi, bo pracuję jako freelancer.

Harmonogram pracy typu „na chybił trafił”… a raczej brak jakiegokolwiek harmonogramu pracy, po prostu nie zadziała.  Czas jest najważniejszy!  Twój czas!

Praca w domu może być bardzo, bardzo dobrą rzeczą.  Możesz być w domu, aby odprowadzać dzieci do szkoły i być w domu, kiedy wrócą do domu.  Możesz włożyć ładunek prania i może on przechodzić przez cykle podczas pracy.

Możesz zjeść obiad ugotowany, zanim głodna rodzina zejdzie jak stado głodnych myszołowów.  Wszystkie te rzeczy są prawdziwymi korzyściami, które automatycznie otrzymujesz, gdy pracujesz w domu.

Praca w domu może być również bardzo, bardzo złą rzeczą, jeśli nie planujesz dobrze swojego czasu i jeśli nie ustalisz harmonogramu pracy, z którym Ty i Twoja rodzina możecie żyć.  Kiedy pracujesz w domu, czas naprawdę ma znaczenie.

Musisz bardzo dobrze wykorzystać czas, który spędzasz w pracy.  Jeśli nie jesteś skuteczny w wykonywaniu zadań, które musisz wykonać, albo będziesz spędzał zbyt dużo czasu na pracy, albo poniesiesz porażkę w pracy w domu lub w biznesie.

Musisz ustalić harmonogram pracy dla siebie, gdy pracujesz w domu, a następnie musisz egzekwować ten harmonogram dla siebie i nalegać, aby rodzina i przyjaciele również przestrzegali tego harmonogramu pracy.

Praca poza domem robi dwie rzeczy;  (1) Zapewnia strukturę twojego dnia i (2) informuje twoją rodzinę i przyjaciół, że twój czas jest potrzebny w twoich godzinach pracy.  Zauważysz, że obie te rzeczy, które zapewnia regularna praca, odnoszą się do twojego CZASU.

Najpierw omówmy strukturę, którą zapewnia regularna praca i jak możesz zastosować tę strukturę do swojej pracy w domu lub w firmie.  Kiedy masz pracę, do której idziesz poza domem, musisz być w tej pracy o określonej godzinie w określone dni tygodnia.

Kiedy masz pracę w domu, pracę lub firmę, potrzebujesz tego samego rodzaju struktury.  Musisz ustalić regularne godziny pracy.  Swoboda, jaką daje praca w domu, polega na tym, że możesz wybrać godziny… ale musisz wybrać!

Porozmawiajmy teraz o Twojej rodzinie i przyjaciołach oraz o tym, jak będą postrzegać Twoją pracę w pracy domowej.  To dziwny, ale bardzo prawdziwy fakt, że twoja droga mama nie ŚNIŁA o tym, żeby zadzwonić do ciebie w „prawdziwej” pracy i poprosić, żebyś zawiózł ciocię Rosie do salonu piękności i poczekał na nią… w końcu… PRACUJESZ i możesz  nie oczekuje się, że opuści swoją pracę, aby załatwić sprawy.  Prawidłowy?

Ta sama troskliwa matka ZAdzwoni do ciebie i poprosi, byś zabrał ciocię Rosie do salonu piękności i poczekał na nią, kiedy będziesz pracować w domu.  Czemu?  Ponieważ jesteś w domu i jesteś dostępny, dlatego.

Twoja kochana, słodka mama nie będzie postrzegać Twojej pracy w domu jako „prawdziwej” pracy.  Twój współmałżonek będzie również postrzegał cię jako osobę, która może swobodnie załatwiać sprawy.  Twoi znajomi zobaczą Cię jako gotowego do długich rozmów telefonicznych, lunchu lub na filiżankę kawy.

Możesz zobaczyć problem.  Jeśli TY nie zaplanujesz swojego czasu i sam będziesz go przestrzegał, inni tego nie zrobią.  Jeśli nie postrzegasz swojej pracy w domu jako PRAWDZIWEJ pracy z RZECZYWISTYMI godzinami pracy, Twój czas zostanie zjedzony.  Nie zrealizujesz zadań, które musisz wykonać.

Poniesiesz porażkę i zaczniesz szukać PRAWDZIWEJ pracy, chyba że postrzegasz swoją pracę w domu jako PRAWDZIWĄ RZECZYWISTOŚĆ z regularnymi godzinami pracy, które uniemożliwiają Ci inne zajęcia.

Najlepszym sposobem na wykorzystanie czasu dla własnej korzyści w pracy w domu lub w firmie jest sporządzenie harmonogramu i poinformowanie rodziny i przyjaciół, jaki jest ten harmonogram.

Nie musisz być niegrzeczny, ale musisz być stanowczy.  Wyjaśnij wszystkim.  „Będę pracował od 9 do 15 od poniedziałku do piątku.  W te dni i w tych godzinach NIE jestem dostępny, aby załatwiać sprawy, odbierać osobiste telefony ani bawić się w towarzystwie”.  Więc trzymaj się tego!

One thought on “Dlaczego MUSISZ mieć harmonogram czasu pracy, pracując w domu?

Dodaj komentarz