Praca w Holandii to nadal dobra droga!

Liczba Polaków pracujących w Holandii nadal rośnie. W 2021 roku przekroczyła ona 250 tysięcy. Niderlandy to doskonałe miejsce do podjęcia stałej pracy lub tymczasowej. To kraj z jedną z najniższych stóp bezrobocia, która wynosi około 3,5%. Na terenie Holandii mieszkają Polacy w różnym wieku, którzy w pewnym momencie życia postanowili zmienić je na lepsze. Znajdują zatrudnienie w fabrykach, hotelach, restauracjach, na budowach, ale również zajmują się rolnictwem i ogrodnictwem. Codziennie na popularnych portalach możemy znaleźć tysiące ofert pracy – bez doświadczenia i znajomości języka. A gdzie ich szukać? Oczywiście w jednym z największym portali dla Polaków w Holandii – Głosie Polskim.

Aktualne oferty pracy w Holandii. Znajdź zatrudnienie “od zaraz”!

Na https://glospolski.nl/kategoria/oferty-pracy/ masz szansę znalezienia pracy w ciągu kilku dni. Z racji tego, że stopa bezrobocia w Holandii jest niska, setki, a nawet tysiące ofert czekają na nowych pracowników. W Głosie Polskim codziennie dodawane są ogłoszenia dla pojedynczych osób, par, młodych pracowników lub tych będących na emeryturze. Nie musisz znać języka niderlandzkiego lub mieć specjalnego wykształcenia. W Królestwie Niderlandów pracodawcy najchętniej szukają osób do pracy w dziedzinie logistyki oraz produkcji. Rąk do pracy brakuje również w lokalach gastronomicznych i przy zbiorze owoców lub warzyw. Planujesz wyjazd do Holandii? Nie zwlekaj i znajdź interesujące Cię oferty w Głosie Polskim!

Holandia to dobre miejsce do życia. Do jakiego regionu najczęściej wyjeżdżają Polacy?

Polacy wciąż wybierają zagranicę jako emigrację zarobkową. Zaraz po Niemczech Holandia to drugi kierunek wyjazdu. Niestety, część z nich osiedla się w Holandii na stałe. Powodem jest lepsza jakość życia, wyższe zarobki czy odpowiednie świadczenia socjalne. Największą grupę “wyjazdowiczów” stanowią osoby młody – od 20 – 30 lat, głównie mężczyźni. Jednak w dalszym ciągu przeważa praca tymczasowa, czyli krótkie wyjazdy, maksymalnie do pół roku. 

Polonia w Holandii jako kierunek emigracji obiera miejsca potencjalnego zatrudnienia. To miasta duże, jak np. Rotterdam i Amsterdam, ale również te mniejsze m.in. Haga. Region ten słynie z branży rolniczej i ogrodniczej. Polacy otrzymują tam zatrudnienie w szklarniach lub chłodniach. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Holandii? Kliknij tutaj, aby być zawsze na bieżąco. Najnowsze oferty pracy, najświeższe informacje ze świata sportu, polityki i gospodarki. O tym przeczytasz w Głosie Polskim.